Galmet Airmax3 12 GT G BOX (zestaw z montażem)

59 500,00 zł
Brutto

Powietrzna inwerterowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. o mocy grzewczej 6.1 kW.

Cena obejmuje cały zestaw z montażem i wszystkie dodatkowe materiały.

Do 28 tys. zł dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 5.0!
Do 95% dofinansowania z programu Czyste Powietrze!

Przyjmujemy tylko zamówienia telefoniczne: 791-090-763.

Ilość

Airmax3, trzecia generacja pomp ciepła od firmy Galmet, to efekt wieloletniego doświadczenia działu badań i rozwoju oraz ciągłego dążenia do perfekcji. Te innowacyjne inwerterowe powietrzne pompy ciepła zostały stworzone z myślą o nowych i modernizowanych budynkach, oferując ekologiczne i wydajne działanie dzięki zastosowaniu czynnika R290.

Airmax3 dostępne w czterech modelach (5GT, 7GT, 12GT i 14GT) umożliwia elastyczną regulację mocy grzewczej, aby idealnie dopasować się do potrzeb każdego domu, niezależnie od jego wielkości czy rodzaju instalacji grzejnikowej. Bez względu na to, czy jest to energooszczędny nowo budowany dom, czy starszy budynek poddawany modernizacji, Airmax3 zapewnia "zielone" i ekonomiczne źródło ciepła.

Uniwersalność pompy Airmax3 sprawia, że doskonale sprawdza się w większych obiektach, takich jak budynki wielorodzinne, biura czy hale przemysłowe. Oferuje ona nie tylko niezrównany komfort, ekologię i bezobsługowość, ale również minimalne koszty eksploatacji.

Airmax3 imponuje nie tylko swoim nowoczesnym wyglądem, ale także zaawansowaną technologią i wydajnością, potwierdzoną najwyższą klasą energetyczną A+++. To efekt zastosowania zaawansowanych inwerterowych sprężarek oraz ekologicznego czynnika chłodniczego R290, który zapewnia doskonałe właściwości termodynamiczne. Dzięki temu, Airmax3 wykorzystuje darmową energię ze źródeł odnawialnych, co przekłada się na niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowo wysoki współczynnik COP wynoszący 5,2 (dla modeli 12GT i 14GT przy warunkach A7W35) świadczy o doskonałej sprawności urządzenia.

Funkcja chłodzenia, intuicyjna aplikacja z pełnym zakresem funkcji zarówno dla użytkownika, jak i serwisanta, czytelny panel sterujący z kolorowym ekranem o dużej rozdzielczości, obsługa bezprzewodowych czujników pokojowych, kompletny zestaw czujników oraz możliwość sterowania dwoma obiegami grzewczymi i innymi źródłami ciepła czy systemem wentylacji - to tylko niektóre funkcje i opcje, które Airmax3 oferuje w standardzie.

Wszystko to dostępne jest w formie kompletnych zestawów, które są gotowe do szybkiej instalacji

Sprawdzona konstrukcja

Airmax3 z inwerterową sprężarką spiralną Emerson Copeland Scroll to najwydajniejsze rozwiązanie na rynku! Możliwość elastycznego dostosowania mocy grzewczej w zakresie od 3 do 15 kW (Airmax3 14GT) sprawia, że idealnie pasuje do różnych instalacji, zarówno nowych budynków o niskim zużyciu energii, jak i starszych obiektów z tradycyjnymi grzejnikami. Wydajność i parametry pracy sprężarki Airmax3 są wyższe niż w sprężarkach EVI na R410A. Jednostka zewnętrzna Airmax3 jest o 23% mniejsza niż w poprzednim modelu (Airmax2 12GT), co ułatwia montaż nawet pod oknem. Ponadto, Airmax3 ma ponadczasowy design oraz trwałą obudowę wykonaną z aluminium i tworzywa sztucznego, odporną na czynniki atmosferyczne. Pompa ciepła Airmax3 przeszła testy w ekstremalnych warunkach klimatycznych na etapie prototypowania. Inteligentny system Active Defrost zapewnia skuteczne odszranianie jednostki zewnętrznej, a funkcja Anti-Freeze chroni przed zamarzaniem. Airmax3 to kompleksowe i niezawodne rozwiązanie dla efektywnego ogrzewania.

Niezwykle cicha

Inżynierowie z działu badań i rozwoju hybrydowych systemów grzewczych i pomp ciepła Galmet, poświęcili wiele uwagi doskonaleniu właściwości akustycznych najnowszego projektu Airmax. Dzięki ich staraniom, Airmax nowej generacji jest o 13% "cichszy" od swojego poprzednika, co oznacza znacznie niższą moc akustyczną w porównaniu do Airmax2 12GT. Nowa pompa ciepła Galmet została wyposażona w Tryb Dual Silent, który zapewnia podwójne wyciszenie. Dzięki temu, praca urządzenia odbywa się bardzo cicho, umożliwiając jej montaż nawet w gęsto zabudowanych miejscach. Jednym z czynników, które przyczyniają się do wyjątkowo cichej pracy, są aerodynamiczne kształty wentylatorów. Dzięki nim, hałas generowany przez wentylatory został znacznie zredukowany. Nawet przy pełnej wydajności, ciśnienie akustyczne generowane przez Airmax3 5GT wynosi jedynie 39 dB. Dzięki temu korzystanie z pompy ciepła jest nie tylko efektywne, ale również niezwykle komfortowe, bez uciążliwych hałasów. Dlatego, jeśli zależy Ci na cichej i wydajnej pompie ciepła, Airmax3 jest doskonałym wyborem. Będziesz mógł cieszyć się ciepłem i komfortem w swoim domu, niezakłócając przy tym spokoju i ciszy swojego otoczenia.

Ciśnienie akustyczne

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Airmax 3. generacji, dzięki zaawansowanej technologii i wysokiej sprawności, osiąga swoje imponujące wyniki dzięki połączeniu innowacyjnych sprężarek inwerterowych z doskonałymi właściwościami termodynamicznymi ekologicznego czynnika chłodniczego R290, znanego jako propan.Ten naturalny czynnik chłodniczy umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych parametrów pracy pompy ciepła, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Należy podkreślić, że czynnik R290 nie ma negatywnego wpływu na warstwę ozonową, ponieważ ma najniższe ODP (Ozone Depletion Potential) równe 0. Jest to więc ekologiczne rozwiązanie. Propan, jako czynnik chłodniczy, charakteryzuje się również najniższym wpływem na efekt cieplarniany w porównaniu do innych czynników stosowanych w pompach ciepła. Jego GWP (Global Warming Potential) wynosi zaledwie 3, co przekłada się na minimalnie negatywny wpływ na środowisko. Dodatkową korzyścią zarówno dla instalatora, jak i użytkownika, jest brak konieczności rejestracji urządzenia w bazie CRO (Centralny Rejestr Operatorów), co jest wymagane w przypadku starszych czynników chłodniczych.

Łatwa i szybka instalacja

Pompa ciepła Airmax3 oferuje prosty montaż i obsługę, nie wymagając posiadania uprawnień f-gazowych. Zintegrowane moduły hydrauliczne Gbox i Onebox zawierają wszystkie niezbędne elementy kotłowni, w tym szafę hydrauliczną ze zbiornikiem na wodę użytkową. Montaż jest uproszczony dzięki prowadzeniu wszystkich przyłączy hydraulicznych, czujników i sterowań do modułu hydraulicznego. Gbox i Onebox są uniwersalne i dostosowane do wszystkich modeli pomp ciepła Airmax3, obsługują zarówno zasilanie jedno-, jak i trójfazowe. Konfigurator pierwszego uruchomienia Step by Step oraz specjalne menu instalatora dodatkowo ułatwiają instalację. Moduł Gbox i szafa hydrauliczna Onebox umożliwiają obsługę dwóch obiegów grzewczych i bezprzewodowych czujników pokojowych. Pompa ciepła Airmax3 może być automatycznie sterowana na podstawie krzywej grzewczej, stałej temperatury zadanej lub harmonogramu pracy. Dodatkowe funkcje, takie jak sterowanie pompą cyrkulacyjną, grzałką zbiornika c.w.u. oraz harmonogramem ogrzewania, zapewniają większą kontrolę. Funkcja Antylegionella dba o bezpieczną dezynfekcję zbiornika c.w.u. Kompletny zestaw czujników umożliwia podłączenie wszystkich elementów instalacji, takich jak bufor c.o., zbiornik c.w.u. czy dodatkowe obiegi grzewcze. Bezprzewodowy czujnik pokojowy umożliwia wygodne sterowanie temperaturą pomieszczeń i parametrami pracy pompy ciepła, za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej, dzięki modułowi internetowemu. W przypadku przerw w dostawie prądu, pompa ciepła może współpracować z zasilaczem UPS. Airmax3 może być zintegrowana z systemem domu inteligentnego Smart Home System np. Sinum.

Hydrauliczny moduł wewnętrzny Gbox

Pompy ciepła Airmax3 są dostępne jako zestawy składające się z różnych komponentów, tak aby zapewnić optymalną konfigurację. W zestawie z modułem Gbox znajduje się jednostka zewnętrzna pompy ciepła, moduł hydrauliczny oraz dodatkowe elementy. Zestaw obejmuje zbiornik wody użytkowej (wyposażony w grzałkę) oraz bufor c.o. z osłoną czujnika. W przypadku zestawu z modułem Gbox, instalowany jest zbiornik c.w.u. Tower Grand o pojemności 200 litrów (dla modeli Airmax3 5GT, 7GT) lub 300 litrów (dla modeli Airmax3 12GT, 14GT). Dodatkowo, w zestawie znajduje się wiszący bufor c.o. o pojemności 100 litrów (dla modeli Airmax3 5GT, 7GT) lub 120 litrów (dla modeli Airmax3 12GT, 14GT).

W module hydraulicznym Gbox zabudowane są:

  • •Energooszczędna, elektroniczna pompa obiegowa z płynną regulacją obrotów.
  • •Zabudowana trzystopniowa grzałka przepływowa 7 kW (2,33 / 4,66 / 7 kW).
  • •Zawór trójdrogowy przełączający z siłownikiem.
  • •Sterownik pompy ciepła ze szklanym ekranem i wysoką rozdzielczością. Zasilanie jest uniwersalne –230V lub 400V - zależne od wybranego wariantu podłączenia.

Firma Galmet dba o zapewnienie użytkownikom jak najłatwiejszego i najmniej kłopotliwego montażu wraz z serwisem pomp ciepła Airmax3. W ramach tego zaangażowania, producent oferuje profesjonalne wsparcie, które obejmuje doradztwo techniczne, szkolenia dla instalatorów oraz kompleksowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Dzięki temu, użytkownicy mają pewność, że ich urządzenie będzie działać sprawnie przez cały okres eksploatacji, a w razie potrzeby będą mogli liczyć na fachową pomoc i obsługę.

Opis

Nominalna moc grzewcza (A7W35) (kW)
6.1
Zakres modulacji mocy grzewczej (kW)
3 - 12
efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń W35 (%)
186
efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń W55 (%)
145
klasa energetyczna (klimat umiarkowany, W35)
A+++
klasa energetyczna (klimat umiarkowany, W55)
A++
Napięcie i częstotliwość zasilania jednostki zewnętrznej (V / Hz)
400/50
Napięcie i częstotliwość zasilania Gbox (V / Hz)
230/50
Wymiary jednostka zewn. (wys. x szer. x gł.) (mm)
1099 x 1580 x 610
Wymiary jednostka wewn. Gbox (wys. x szer. x gł.) (mm)
720 x 420 x 252
Ciśnienie akustyczne jednostki zewnętrznej w odległości 4 m.
41

Napisz swoją opinię

Galmet Airmax3 12 GT G BOX (zestaw z montażem)

Powietrzna inwerterowa pompa ciepła do c.o. i c.w.u. o mocy grzewczej 6.1 kW.

Cena obejmuje cały zestaw z montażem i wszystkie dodatkowe materiały.

Do 28 tys. zł dofinansowania w ramach programu Mój Prąd 5.0!
Do 95% dofinansowania z programu Czyste Powietrze!

Przyjmujemy tylko zamówienia telefoniczne: 791-090-763.

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć